Çocuk Pilatesi Kursu

Eski zamanların aksine, günümüz ‘modern yaşamının’ etkileri, çocukların ahenkli bir biçimde gelişimini zorlaştırmaktadır. Oyun ve yaşam alanlarının azalması ve bedensel tembelliğe iten çok çeşitli teknik rahatlıklar, çocuğun daha küçük yaşta, doğal hareket gelişimini etkilemektedir. Okul çağı ile birlikte çocuklar için bu durum daha da zorlaşmaktadır.

Okulda oturulan saatler ile ödev süreleri toplandığında, ofis çalışanlarına benzeyen günde 8 saatlik çalışma hayatı başlar çocuk için. Buna çoğu zaman saatlerce süren televizyon, video seyretme ve bilgisayar oyunlarının başında oturma eklenir. Bu nedenle duruş bozukluklarının, çocukluk çağından ilkokul bitimine kadar dramatik şekilde artması pek şaşırtıcı değildir.

Duruş bozukluklarının çocukluk çağında görülme oranı % 15 – 20 arasındayken bu oran ilkokul çağındaki çocuklarda % 70’e yükselmiştir. Duruş bozuklukları, çoğu zaman ciddiye alınması gereken sağlık problemleridir ve bunlar çok sık olarak gündelik hayattaki ve ileride iş yaşamlarındaki verimi kalıcı olarak düşürebilir.

 

Yetişkinlerin iş hayatından malulen ayrılmasının başlıca sebebi olan bu hasarları önlenme çalışmalarına, çocuklar daha yuva çağındayken başlamak en önemli hedefimiz olmalıdır. Pilates çocuklar için harika bir antrenmandır ve duruş bozuklukları ile bundan kaynaklanan sağlık problemlerini gidermeyi hedef alır. Çocuk pilatesi sayesinde;

  • Merkezin güçlenmesi,
  • Derin dayanıklılık,
  • Daha fazla hareket kabiliyeti
  • Güç, koordinasyon,
  • Denge, dikleşme ve doğru duruş kazanılır.

Çocuk Pilatesi Derslerimiz;

6-14 yaş arası çocuklarımızın, mat hareketleriyle, daha düzgün postür kazanmaları ve erken yaşta duruş bozukluklarının önüne geçmek için özel ya da grup dersleriyle (Not: Grup sayısı maksimum 4 en az 2 kişidir) programımız işlenir.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!