Boyun,Bel Ağrıları ve Duruş Bozuklukları

Boyun,Bel Ağrıları ve Duruş Bozuklukları

Günümüz insanların gerek çalıştığı işi gerekse de yetersiz egzersiz yapmalarından dolayı bel ve boyun bölgelerinde ki ağrılardan şikayetçi olduklarını duyuyoruz. Fakat egzersize ayrılacak zamanı ve tüm gün çalıştıktan sonra bir de egzersiz yorgunluğunu çekemiyeceklerini de anlatıp dururlar. Size Aletli pilates den bahsedeceğim; Josep P..

Kifoz ve Pilates

Kifoz ve Pilates

KİFOZ (KYPHOZİS) Sırt omurlarının olması gerektiğinden daha çok dışa kıvrımlı olmasıyla ifade edilen lokalize şekil bozukluğudur.Bazen bu biçim bozukluğu belirsizdir. Lomber kifozlu çocuklarda oturma ve sırtüstü yatma olanaksız hale gelebilir. Daha büyük çocuklarda solunum ve beslenme güçlükleri de meydana çıkarak çocuğun büyüme ve ge..

Skolyoz ve Pilates

Skolyoz ve Pilates

Skolyoz Nedir? Omurganın thoracic (göğüs) veya lumbal (bel) bölgelerinde görülebilen, yana doğru olan üç boyutlu eğimidir ve en sık rastlanan deformitelerden bir tanesidir. Skolyoz esas olarak büyüme çağında görülen bir problemdir.Ayrıca, on dört yaşından önce anlaşılmaktadır.  Skolyoz , eğriliğin yer aldığı bölgeye göre adlandır..

Lordoz ve Pilates

Lordoz ve Pilates

Lordoz Nedir? Lumbal Vertebraların olması gerektiğinden daha fazla abdomene doğru olmasından kaynaklanan bir postural bozukluktur.Bel fazlaca çukurdur. Nedeni; Diz arkası kasların çok fazla çalışmasına karşılık, zayıflayan gluteal kaslar güçlü değillerdir; bu yüzden de kalça ekstansiyonu zayıflar ve lumbal vertebra da şekil bozukluğ..

Bikini Workout

Bikini Workout

FUNCTIONAL TRAINING-CORE TRAINING Body Design Pilates Stüdyosu olarak; Hocalarımız tarafından oluşturulmuş bu 1+1 aylık program ile 1 Mayıs-1 Temmuz arası 2 dönemlik çalışma kapsamında yaza formda ve daha güzel girmek istemez misiniz? İletişim: 0 216 467 73 79 BİKİNİ WORKOUT LEVEL 1 Warm up: 8 dakikalık hızlı tempo..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!