Spor ve Egzersiz Beslenmesi - 2

Spor ve Egzersiz Beslenmesi - 2

2.BÖLÜM - KARBONHİDRAT VE YAĞLAR KARBONHİDRATLAR VE KARBONHİDRAT SİNDİRİM MEKANİZMASI: İnsan vücudunun başlıca enerji kaynağını karbonhidratlar sağlar. Yine alınan besin maddelerinin % 60 kadarını da karbonhidratlar oluşturmaktadır. Besinlerle alınan karbonhidratların en büyük bölümünü polisakkarit yapısında olan nişasta, yani ..

Spor ve Egzersiz Beslenmesi - 1

Spor ve Egzersiz Beslenmesi - 1

Merhaba değerli spor yapan ve spora başlamak isteyen sporseverler. Sizlere Spor ve Beslenme ilişkisini uluslararası geçerliliği olan Amerikanın ünlü spor ve sağlık kurumlarından biri olan NSCA (NATIONAL STRENGHT & CONDITIONING ASSOCIATION) kurumundan almış olduğum eğitim ve SPORT AND EXERCISE NUTRITION(Spor ve Egzersz Beslenmesi) kitabı..

Hastalıklara Göre Egzersizler (2)

Egzersiz ve Bağışıklık Sistemi Egzersiz ve immünoloji alanındaki hızlı gelişmeler spor bilimi, tıp, immünoloji, fizyoloji ve davranış bilimlerinde görevli... Egzersiz ve immünoloji alanındaki hızlı gelişmeler spor bilimi, tıp, immünoloji, fizyoloji ve davranış bilimlerinde görevli bilim adamlarının ilgilerini çekmiştir. Spora bağlı immün ce..

Hastalıklara Göre Egzersizler

Hastalıklar ve Egzersiz Bazı hastalıklar için kesin çözüm olan egzersizler bazı hastalıklarda ise sizi ölüme dahi götürebilir Acaba hangi hastalıklarda nelere dikkat edilmeli.? Hipertansiyon ve egzersiz Hipertansiyon kan basıncının artması anlamındadır. Şehirlerde yaşayan yaşlı kesimin % 40' ı, kırsal alanda yaşayanların % 18' i bu..

Sağlıklı Bir Hayat İçin Haftada 3 Gün Pilates

Günlük yaşantımızda uzun süre hareketsiz kalma, tekrarlayan hareketler yapma ve omurga için yanlış hareketlerin yapılması, omurgada yük taşıyan merkezler üzerine zararlı etkiler göstermekte ve bazı kas gruplarının daha az çalışmasına neden olmaktadır. Bu nedenle sağlık merkezlerinin ilgili bölümlerine başvurular her geçen gün artmaktadır. Yapılacak..

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!